Turyści wybierający się na pobyt do Zakopanego coraz częściej zamiast hotelu wybierają nocleg w apartamentach. Sprawdziliśmy, co odróżnia te dwa komfortowe miejsca zakwaterowania.

Przedsiębiorcy inwestujący w turystykę pod Tatrami coraz częściej decydują się na budowę apartamentów zamiast hotelu. Wszystko za sprawą coraz większego zainteresowania noclegami w apartamentach, które postrzegane są jako luksusowe wczasy. Czy tak jest na pewno?

SPA

Apartamenty, które działają w Zakopanem i okolicznych miejscowościach w swojej ofercie mają znacznie więcej niż sam nocleg. Apart – hotele w swojej ofercie mają także SPA.
W dużych budynkach podzielonych na mieszkania znajdują się zazwyczaj siłownia, basen, jacuzzi i sauna, czyli to co znajduje się w niemal każdym hotelu.
Hotele jednak w swojej ofercie mają także specjalne gabinety i zabiegi, których próżno szukać w apartamentach.

Recepcja

Przyjeżdżając do hotelu możemy liczyć na całodobową recepcję, a w razie czego pomoc i porady pracownika. Dowiemy się gdzie iść i co zwiedzać.
Takiej pomocy próżno oczekiwać przy wynajmie apartamentów. W tym przypadku kontakt z „gospodarzem” ograniczony jest do minimum, czyli widzimy go przy odbiorze kluczy. Problematyczne może się to okazać w przypadku jakiejkolwiek awarii, której nie tylko nie ma gdzie zgłosić, ale także nie ma kto jej naprawić.

Kuchnia

Przyjeżdżając do hotelu możemy być pewni, że w hotelowej restauracji będzie można zjeść posiłek oraz napić się dobrej kawy. W przypadku noclegów w apartamentach nie jest to już takie proste.
Oczywiście w apartamencie jest do dyspozycji aneks kuchenny, ale musimy w nim sami przyrządzać posiłki. Oczywiście zawsze można skorzystać z zewnętrznych restauracji.

Wyposażenie i przestrzeń

Pod tym względem apartamenty wypadają znacznie lepiej od hoteli. Nie dość, że mamy do dyspozycji znacznie większą przestrzeń w postaci wspólnego salonu oraz kilku sypialni, to apartamenty dysponują znacznie większym wyposażeniem.
W hotelowych pokojach próżno szukać zmywarek, czy pralek, które w apartamentach są standardem.