Zakopane wszystkim kojarzy się z górami. Tymczasem w samym mieście jest wiele atrakcji, a niektóre z nich są bardzo nietypowe.

Zakopane jako miejscowość turystyczna oferuje przyjezdnym wiele atrakcji. Podstawowym atutem jest bliskość Tatr oraz szlaków pieszych prowadzących niemal na każdy szczyt.
Problemu nie stanowi także brak pogody zniechęcający od wyjść w góry. W samym mieście znajduje się wiele atrakcji.

Najczęściej odwiedzane atrakcje Zakopanego

Do miejsc, które turyści najczęściej odwiedzają zaliczyć można Wielką Krokiew, Gubałówkę i Krupówki. Skocznia narciarska oraz możliwość wejścia w miejsce skąd skoczkowie zaczynają się rozpędzać do skoku nie jedną osobę przyprawia o zawrót głowy. Widok z „beli” na skocznię i dalej na Zakopane jest imponujący. Podobnie i widok na Zakopane z Gubałówki zachwyca turystów. Poza wspaniałymi widokami na miasto i tatrzańskie szczyty znajduje się tam ogromna ilość stoisk z pamiątkami, rękodziełem oraz restauracji oferujących typowe dla regionu potrawy.
Fenomenem Zakopanego są Krupówki. Deptak każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów, którzy przechadzają się wśród stoisk z oscypkami i pamiątkami.

Nietypowe atrakcje

W Zakopanem zaczęły się także pojawiać mniej typowe dla regionu atrakcje, które turyści lubią odwiedzać. Zaliczyć tu można muzeum figur woskowych, lub dom do góry nogami, które znaleźć można niemal w każdej turystycznej miejscowości w Polsce.
W ostatni latach powstały także papugarnie, gdzie rodzicie z dziećmi mogą wejść do specjalnych pomieszczeń, w których ptaki nie są zamknięte w klatkach. Powstało także miejsce z akwariami, w których oglądać można egzotyczne ryby.
Nietypową atrakcją, która powstaje wyłącznie zimą jest lodowy zamek oraz labirynt, który jest jednym z największych w Europie.