Jak zaplanować

Atrakcje dla grupy w dzień

Odwiedzając Podhale warto skorzystać z jak największej liczby atrakcji. To tak fascynujący region, że zawsze z ogromnym żalem się go opuszcza. Jeżeli czeka Cię zadanie zorganizowania np. wycieczki firmowej, szkolnej, czy po prostu dla niewielkiego grona znajomych, na pewno zastanawiasz się, co zaproponować jej uczestnikom, by wypoczynek był udany? Oto kilka pomysłów.


Firmy

Pomysły na aktywny wypoczynek

Będąc w Zakopanem zwykle ma się ochotę spędzać czas na świeżym powietrzu. Otoczenie sprzyja i zachęca do różnorodnych aktywności. Wypożycz dla uczestników wycieczki rowery, wybierz jedną z tras i przekonajcie się ile radości daje taka przejażdżka. Pomyśl też o tych, którzy lubią trudne tereny oraz bezdroża i zaproponuj im jazdę na quadach. To bardzo wciągająca atrakcja ze szczyptą adrenaliny.

Wiele osób przepada za rozrywkami z gatunku ekstremalnych. Ciekawym doświadczeniem dla nich będzie wizyta w parku linowym. Pokonywanie toru przeszkód, rywalizacja sportowa – to coś, co daje dużo satysfakcji. Zimowe aktywności, z których chętnie korzystają grupy to jazda na nartach. Może pomyślisz o tym, by zachęcić do niej także tych, którzy do tej pory nie mieli okazji spróbować swoich sił w tym sporcie? Szkółek narciarskich z instruktorami nie brakuje. Wiele radości dostarczy też przejażdżka skuterami śnieżnymi. Jeśli zadbasz o to, by grupa solidnie się zmęczyła, powinieneś też zabrać ją w miejsca, które zapewnia relaks. Polecamy np. aquaparki i termy. Wizyta na basenie, z którego podziwiać można panoramę Tatr – tej rozrywki chyba reklamować nie trzeba.

Malownicze, kulturalne Zakopane

Zaproponuj grupie długi spacer. To prosty, lecz niezawodny sposób na miłe chwile. Widoki, jakie oferują góry są niezwykłe, warto udać się na pieszą wyprawę, by móc je podziwiać, a dodatkowo rozsmakować się w tamtejszej kulturze i poczuć specyficzną atmosferę. Krupówki, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Giewont i wiele, wiele innych miejsc czeka, by olśnić klimatem i baśniowymi krajobrazami.

Zakopane to także fantastyczne muzea. Planując pobyt w tym mieście pamiętaj, że być może wśród uczestników wycieczki są osoby ceniące sztukę, kulturę i twórczość artystów dawniej zamieszkujących tamtejsze tereny. W Muzeum Tatrzańskim zobaczycie m.in. kolekcję strojów ludowych, czy górskiej fauny i flory, Muzeum Jana Kasprowicza zachwyci fanów poety, a Muzeum Karola Szymanowskiego melomanów.

Góralskie, klimatyczne karczmy

Błędem byłoby odwiedzić góry i nie skosztować przysmaków, które się z nimi kojarzą. Wizyta w karczmie jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Dlatego koniecznie zabierz grupę na obiad lub kolację do jednego z lokali. Kwaśnica, golonka po góralsku, moskole, kołacze – to tylko kilka propozycji. Sam wystrój zakopiańskich karcz zrobi na Was wrażenie.

Zakopane – atrakcje dla grup w dzień – to olbrzymi dział rozmaitych pomysłów na ciekawy wypoczynek i integrację grupy.