ZAKOPANE I OKOLICA

WYCIECZKI ROWEROWE

W Zakopanem nie brakuje możliwości aktywnego spędzania czasu. Organizując grupowy wyjazd, staraj się zapewnić jego uczestnikom jak najwięcej atrakcji na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pogoda dopisuje zabierz całą grupę na przejażdżkę rowerową.


Wypożyczalnie Rowerowe (organizują również wycieczki rowerowe dla grup):

Trasy dla grup w Zakopanem

Zakopane zapewnia rozmaite trasy. Zachwyceni nimi będą rowerzyści doświadczeni, których nie przerażają największe różnice wysokości oraz ci zaczynający przygodę z jednośladami. Wybierając szlak koniecznie dostosuj go do możliwości grupy. Podczas takich wypraw poznacie bogactwo fauny i flory Podhala, zachwycicie się pejzażami, pooddychacie czystym powietrzem, zobaczycie też zabytki i piękną architekturę. Przypomnij tylko uczestnikom wyjazdu, że pogoda w górach jest bardzo kapryśna i nawet w upalny, słoneczny dzień należy zabrać ze sobą przeciwdeszczową odzież.

Zwiedzanie gór na dwóch kółkach to fantastyczny pomysł i same korzyści. Wysiłek fizyczny dobrze wpływa na zdrowie, poprawia humor, a wspólne przejażdżki integrują i są okazją do poznania towarzyszy podróży. Nie musicie nawet mieć własnych rowerów, ponieważ na terenie Zakopanego i okolic działa wiele wypożyczalni oferujących te jednoślady. Zobacz jedną z wypożyczalni: https://www.cot.pl/rowery-zakopane-wypozyczalnia

Warto wiedzieć

  • najpopularniejsza trasa rowerowa w Tatrzańskim Parku Narodowym znajduje się w Dolinie Chochołowskiej. U wylotu doliny działa wypożyczalnia rowerów. Z parkingu do schroniska jest ok. 8km. Utrudnieniem może być duży ruch pieszy podczas wakacji i weekendów.
  • popularna trasa podczas letnich wakacji prowadzi Dookoła Zakopanego – przez Wierch Bachledzki (na zdjęciu), wyciągiem krzesełkowym na Harendę (w lecie jest czynny podczas wakacji), a następnie grzbietem Gubałówki i przez Kościelisko do Zakopanego.
  • historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak Wokół Tatr to imponujący projekt realizowany po obu stronach Tatr. Po stronie polskiej przygotowano już 35km szlaku rowerowego od Nowego Targu do Chochołowa strona projektu