CO ROBIĆ W ZAKOPANEM

KIEDY PADA DESZCZ?

wszyscy organizatorzy wyjazdów firmowych, zakładowych czy turystycznych wiedzą, że przynajmniej połowa naszego sukcesu zależy od pogody. Niestety mimo najszczerszych chęci nie możemy zagwarantować pięknej pogody uczestnikom organizowanych przez nas imprez. Poniżej zamieszczam kilka sprawdzonych pomysłów, które można wykorzystać w przypadku załamania pogody.


Atrakcje, które super sprawdzają się w niepogodę

  • WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM: jeśli mamy zaplanowaną wycieczkę z Przewodnikiem Tatrzańskim najprostszym i praktycznie bezkosztowym rozwiązaniem będzie modyfikacja programu wycieczki. Przewodnik sam zaproponuje gdzie można pójść i co zobaczyć w deszczową pogodę. Jeśli dysponujecie własnym autokarem możecie zrobić tzw. objazdówkę po Podhalu – zajrzeć do Murzasichla, Sanktuarium w Ludźmierzu, Nowego Targu itp.
  • TERMY i AQUAPARK: wyjazd na baseny termalne to świetna opcja spędzenia wolnego czasu w deszczowy dzień pod Tatrami;
  • JASKINIE w TATRACH SŁOWACKICH: wyjazd do jednej z pięknych jaskiń udostępnionych do zwiedzania w Tatrach Słowackich można połączyć ze spacerem po Popradzie, albo wizytą w najwyżej położonej miejscowości w Tatrach – Szczyrbskim Plesie. Najbliżej Zakopanego znajduje się Jaskinia Bialska, która jest czynna od stycznia do końca października. Na tej stronie www znajdziecie szczegółowe informacje o wszystkich jaskiniach na Słowacji otwartych dla ruchu turystycznego. A tutaj możecie zamówić autokarową wycieczkę na Słowację.
  • KRĘGIELNIE: największa kręgielnia w Zakopanem znajduje się w Aqua Parku. Dwa tory w swoim barze U-boot ma hotel Belvedere (można tam też zagrać w wirtualnego golfa i w bilard). Duża i nowoczesna kręgielnia znajduje się również w Karczmie Zadyma, tuż przed Nowym Targiem.
  • KINA, TEATR, MUZEA: zwiedzanie muzeuów i galerii to sprawdzony sposób na spędzenie czasu w deszczowy dzień. Można również sprawdzić repertuar kina i Tetaru Witkacego. Tu przedstawiam wykaz atrakcji kulturalnych Zakopanego.
  • ZABAWA z GÓRALAMI: imprezy góralskie towarzyszą zwykle kolacji w karczmie, ale integrację z pomocą kapeli góralskiej i kilku par tanecznych można zorganizować również w ciągu dnia. Nauka tańca i przyśpiewek góralskich, wesołe konkursy, występ gawędziarza, który wśród zabawnych anegdot przemyci słuchaczom ciekawe fakty z historii Zakopanego – warto rozważyć również taką opcję.
  • WYKŁADY i PREZENTACJE: w Zakopanem mieszka wielu ciekawych ludzi, którzy za niewielką opłatą mogą przygotować ciekawe prelekcje dotyczące wypraw w najwyższe góry świata, historii Zakopanego, topografii Tatr, tatrzańskiej fauny i flory itp.

Masz dzieci? Zobacz co robić w zakopanem gdy pada?

przydatne linki: