IMPREZY FIRMOWE W GÓRACH

ZABAWA Z GÓRALAMI

Zakopane to nie tylko cudne widoki i aktywności na powietrzu, to także, a może należałoby napisać przede wszystkim górale, których kojarzymy z gościnnością i niezwykłą energią. Wszyscy organizatorzy grupowych wyjazdów doskonale wiedzą, że nic tak nie integruje ludzi, jak wspólne zabawy z góralami. Dlatego w plan wycieczki wpleć tą atrakcję.


Firmy organizujące imprezy regionalne w Zakopanem i okolicy:

Śpasy góralskie

Zaproś grupę na śpasy góralskie, mamy pewność, że będzie tą opcją niezwykle uradowana. Tak wyśmienitej zabawy nie zaoferuje nikt innych, jak kraj długi i szeroki, górale w konkurencji na najlepszych wodzirejów nie mają sobie równych. Potańczycie, pośpiewacie przy dźwiękach góralskiej kapeli, posłuchacie gawędziarza opowiadającego ciekawe historie, legendy i kawały o mieszkańcach Tatr. Wiele radości przyniesie udział w konkursach typu rozpoznawanie gatunków sera, wbijanie gwoździ dziurawym młotkiem, czy karaoke. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania przepysznych dań i oczywiście wysokoprocentowych trunków. Wrażenia z takiej imprezy na długo pozostają w pamięci. Wspólne spędzanie czasu sprzyja integracji. Można solidnie się zrelaksować i przekonać jak barwna jest góralska kultura. Śpasy organizowane są w karczmie, podczas kuligów i ognisk.

Dobry organizator potrafi zaprezentować uczestnikom wyjazdu wszelkie atrakcje, jakie oferuje region. Zabawa z góralami jest obowiązkowym punktem każdej wizyty w Zakopanem. Nie zapomnij o niej!

 

Pozostałe firmy organizujące imprezy regionalne:

GAZDÓWKA u ZAJĄCA – wieczorki folklorystyczne

  • Dolina Chochołowska (obok parkingu przed doliną), tel. +48 18 44 751 80, +48 605 079 058 / e-mail
  • Gazdówka u Zająca jako karczma prowadzona przez prawdziwą góralską rodzinę jest wymarzonym miejscem do organizacji imprez regionalnych. Wieczorki mają sprawdzone scenariusze i rzeszę wielbicieli, którzy od lat zamawiają u nas kulig, ognisko, kolację i biesiadę góralską.
  • www.gazdowkauzajaca.pl >>>

  • Szałas Babcyna Jata Zakopane, Lipki, tel.: 606 275 513: góralskie biesiady i potańcówki z występem kapeli góralskiej i par tanecznych, możliwość przygotowania ogniska z pieczeniem kiełbasek
  • Zosia Kubiniec Kościelisko, tel.: 693 933 628 / występy góralskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego Małe Klimki, Góralskie Jasełka w wykonaniu małych górali
  • Gazdówka u Zająca Witów
  • Izba Regionalna u Gąsienicy Murzasichle

 

Warto wiedzieć:

  • zamawiając kapelę góralską warto się upewnić czy będzie występowało minimum 4 muzykantów. W dobrych kapelach są trzy osoby grające na na skrzypcach i jedna grająca na basach.
  • Góralskie śpasy to zwykle rozbudowana impreza regionalna, z kapelą, parami tanecznymi i wodzirejem, organizującym różne konkursy, polecane dla większych grup. Dla grup liczących poniżej 20 osób sugeruję zamówić kapelę i dwie pary taneczne (to zwykle młodzi tancerze z jednego z zespołów góralskich), które pięknie tańczą, uczą podstawowych kroków i zapraszają do wspólnego tańca.
  • Dla kilkuosobowych grup najlepiej zarezerwować stolik w jednej z karczm, w których wieczorami gra kapela góralska.