Najpopularniejszą forma wyżywienia w Zakopanem są dwa posiłki, czyli śniadanie i obiadokolacja. W bazie noclegowej znajdziesz zarówno ofertę z wyżywieniem jak i bez, w niektórych miejscach wykupienie posiłków jest konieczne, w innych wybór pozostawiony jest turystom. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, a czasem wybór podyktowany jest po prostu brakiem miejsc w obiektach, które oferują również wyżywienie. Poza tym nie każdy lubi to, co jest serwowane, nie wspominając, że większość woli posiedzieć w karczmach wieczorami i kosztować góralskich smaków. Jakie zalety mają noclegi z wyżywieniem i bez niego?

Kwatera z wyżywieniem

W zależności od preferencji wybierzesz noclegi z trzema posiłkami, dwoma bądź ze śniadaniem. W części obiektów posiłki mogą wykupić jedynie grupy zorganizowane, więc warto zwrócić na to uwagę i dopytać. Większość kwater z wyżywieniem oferuje HB, czyli dwa posiłki, śniadania i obiadokolacje. Noclegi z wyżywieniem mają swoje zalety. Schodzisz na śniadanie o ustalonej porze i wracasz na obiadokolację, wszystko jest opłacone. Natomiast konieczność bycia na czas wiąże się z ich pilnowaniem. A rano trzeba wstać, ubrać się i zejść na śniadanie.
Kolejna kwestia to dostosowanie się do serwowanych posiłków, do karczmy idziesz, wybierasz to, na co masz ochotę w danym momencie.

Kwatery bez wyżywienia

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się apartamenty. Idealne na romantyczny weekend, dla rodzin z dziećmi, dla grupy znajomych. Poza tym, szereg pensjonatów w Zakopanem nie oferuje wyżywienia, po części ze względu na bogatą ofertę gastronomiczną. I o ile z obiadem czy kolacją w karczmie nie ma większego problemu, to część turystów zastanawia się co ze śniadaniami, szczególnie rodziny z dziećmi. W ostatnim czasie pojawiła się ciekawa propozycja ze strony górali, śniadania na dowóz. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie https://www.maryna.pl/. Zamówisz je wyłącznie przez internet i najlepiej zrobić to dzień wcześniej, bo na ostatnią chwilę jest trochę droższe. Zamówienie złożysz w minutę, wystarczy wybrać zestawy, dodatki, zaznaczyć datę, wpisać adres dostawy i zapłacić. Następnego dnia o poranku otrzymasz ciepłe śniadanie do łózka. Wersja na słodko bądź wegetariańska z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Zamówisz również prowiant w góry, pod postacią sycących bułek. Poza tym zamówisz dodatkowo miód, dżem, owoce i kawę.
Zaletą noclegów bez wyżywienia jest to, że każdego dnia wybierasz do jedzenia to, na co masz ochotę, a niekoniecznie spośród tego, czego nie lubisz.