Na Podhalu jest co robić. Zgodzi się z tym każdy, kto choć raz je odwiedził. Naszym zdaniem odpoczywając tam warto postawić na aktywność na świeżym powietrzu, delektować się charakterystyczną atmosferą, poznawać malownicze zakamarki oraz cieszyć wzrok niesamowitymi pejzażami. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie tego fascynującego regionu na dwóch kółkach. Nie bez powodu temat – Zakopane rowery cieszy się takim zainteresowaniem.

Przejażdżki rowerowe – zalety

Jazda na rowerze ma wiele plusów. Świetnie działa na nasz organizm. Pomaga ograniczyć ryzyko chorób układu krążenia, wzmacnia odporność, wytrzymałość i siłę mięśni. Przyspiesza metabolizm, pomaga spalić kalorie i wyrzeźbić sylwetkę. Jednak musimy podkreślić, że nie tylko zdrowie fizyczne zyskuje dzięki tej aktywności. Nasz nastrój również znacznie się poprawia. W cudnym otoczeniu gór czujemy co znaczy prawdziwy relaks. Negatywne emocje znikają, a ich miejsce zastępuje radość. Kiedy pokonujemy kolejne kilometry malowniczej trasy zapominamy o troskach dnia codziennego i zupełnie odrywamy się od wszystkiego, co nas irytuje. Wszechobecna zieleń koi nerwy i powoduje, że skupiamy się tylko na tym, by jak najwięcej czerpać z danej chwili, napawać się klimatem i widokami.

Zakopiańskie wypożyczalnie rowerów

Nie masz własnego jednośladu lub z różnych powodów nie możesz zabrać go ze sobą w podróż? Nie przejmuj się! Bogactwo ofert – Zakopane wypożyczalnia rowerów sprawi, że szybko znajdziesz odpowiedni dla siebie pojazd. Oprócz tego, wybierzesz też dostosowaną do swoich możliwości trasę. Firmy te proponują rozmaite szlaki. Nie brakuje tych dedykowanych doświadczonym cyklistom, którzy szukają jak najtrudniejszych odcinków, ale sporo jest także nieskomplikowanych tras dla amatorów.

Pomysł na wspólne spędzanie czasu

Rodzinny wypad w góry z dziećmi to zawsze dobry pomysł. Czas spędzony z bliskimi jest bezcenny. Często przez natłok obowiązków trudno go znaleźć. Jednak kiedy już wyjeżdżamy razem warto zadbać o to, by jak najwięcej przebywać ze sobą i cieszyć się swoim towarzystwem. Wycieczka rowerowa to rewelacyjny plan na słoneczne popołudnie. Radości będzie co nie miara. Taka wyprawa to okazja do pokazania najmłodszym uroku górskich terenów, zachęcenia do aktywności na powietrzu i oderwania ich od ekranów komputerów i telewizorów. Jazda na rowerze to miks przyjemnego z pożytecznym – warto uczyć tego maluchy.