Wybierając się na wypoczynek w Tatry koniecznie trzeba poświęcić trochę czasu na zwiedzanie Zakopanego oraz licznych atrakcji, które znajdują się w tym mieście.

Zakopane, to przede wszystkim bliskość Tatr. Skaliste szczyty górujące nad miastem można podziwiać nie tylko z centrum miasta, ale także z pobliskiego wzniesienia, czyli Gubałówki.

Zwiedzamy Gubałówkę

Szczyt Gubałówki możemy zdobyć tradycyjnie pieszo wybierając jeden z dostępnych trzech szlaków. Tu trzeba jednak uważać, gdyż przejście wzdłuż torów jest płatne.
Możemy także wyjechać kolejką krzesełkową z polany Szymoszkowej i przespacerować się kawałeczek, lub wsiąść w kolej linowo – terenową i znaleźć się od razu w samym sercu Gubałówki i jej atrakcji.
Na turystów czekają tu wspaniałe widoki tatrzańskich szczytów oraz liczne stragany z pamiątkami, regionalnym jedzeniem oraz wyrobami takimi jak skórzane kapcie, serdaki i czapki. Dzieci będą mogły skorzystać tu z przejażdżek konnych oraz parków zabaw. Osoby rządne wrażeń i dobrej zabawy mogą skorzystać z jazdy quadami latem lub zimą skuterami śnieżnymi. Wypożyczalnia tych maszyn znajduje się zaledwie 30 min spacerkiem od szczytu Gubałówki w kierunku Butorowego Wierchu.

Wjeżdżamy na Kasprowy Wierch

Turyści, którzy kochają góry i chcą zobaczyć z bliższa ich potęgę koniecznie powinni wyjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Już sama podróż nad tatrzańskimi dolinami dostarcza niezapomnianych wrażeń, nie mówiąc o tym, co widać po wyjściu z wagonika u samej góry.
Ze szczytu Kasprowego Wierchu rozciągają się wspaniałe widoki na dwie doliny. Halę Goąsienicową oraz Goryczkową, gdzie zimą funkcjonują trasy narciarskie. Dostrzec można także Świnicę, Kościelec, Orlą Perć oraz Giewont.
Wycieczkę tą szczególnie polecamy rodzinom z małymi dziećmi, które w tradycyjny sposób nie dadzą razy wejść na szczyt.

Czar Krupówek

Będąc w Zakopanem nie sposób pominąć jeden z najsłynniejszych w Polsce deptaków jakim są Krupówki. To magiczne miejsce każdego dnia przyciąga tysiące osób, które spacerują wśród straganów z oscypkami i pamiątkami.
W dolnej części deptaku znajduje się także postój dorożek konnych. Przejażdżka w regionalnym wozie ciągniętym przez konia na pewno zapadnie w pamięci zwłaszcza małym turystom. W trakcie wycieczki można liczyć na wspaniałe opowieści o Zakopanem i Tatrach w wykonaniu górala powożącego zaprzęgiem.