Porady dla organizatorów

IMPREZY FIRMOWE W GÓRACH porady dla organizatorów

Zapraszam do zapoznania się z poradami dla organizatorów imprez integracyjnych w Zakopanem i okolicy. W razie pytań prosimy o kontakt na www.facebook.com/zakopanedlagrup

 

BIAŁKA TATRZAŃSKA warto wiedzieć:
  • jadąc autokarem do Białki Tatrzańskiej najlepiej w Nowym Targu skręcić na Nowy Sącz / Krościenko, a następnie na rondzie, tuż po wyjeździe z Nowego Targu odbić w prawo na Białke Tatrzańską / Łysą Polanę;
  • bilety na baseny termalne w Białce warto jest zarezerwować z wyprzedzeniem co pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy. Biuro obsługi klienta Terma Białka – +48 18 261 25 40
  • ski passy Tatry Ski, które obowiązują w 7 ośrodkach narciarskich w Białce i okolicy również można kupić on-line, ale lepiej podejść do biura obsługi znajdującego się na Kotelnicy przy wyciągu krzesełkowym numer 3 (pierwszy wyciąg po prawej stronie) i zakupić je osobiście, korzystając z oferty specjalnej dla grup
SKUTERY ŚNIEŻNE praktyczne informacje:

Czy kierowanie skuterem jest bardzo trudne? Nie jest trudne, ale należy ściśle przestrzegać poleceń instruktora. Czy wymagane jest prawo jazdy? Nie jest wymagane. Ile osób może jechać na jednym skuterze śnieżnym? Jedna lub dwie. Czy wycieczki na skuterach śnieżnych są drogie? Niestety tak, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że wycieczki na skuterach są warte wydanych na nie pieniędzy. Czy jazda na skuterze spodoba się kobietom, czy to typowa atrakcja dla facetów? Z całą pewnością godzinna wycieczka na skuterach spodoba się również paniom, ale kilkugodzinne wyprawy polecam raczej dla mężczyzn. Czy skutery śnieżne są bezpieczne? Tak, o ile tylko przestrzega się ustalonych zasad.
Skutery Śnieżne – imprezy integracyjne, wycieczki i wyprawy. Bez pośredników! >>>

Gdzie kupić bilety na kolej na KASPROWY WIERCH?
  • planując przejazd kolejką dla grupy zorganizowanej lepiej jest zakupić bilety w przedsprzedaży, aby uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy w Kuźnicach. Bilety te umożliwiają wyjazd o określonej godzinie, przy wejściu na peron należy się stawić 15 minut przed godziną odjazdu kolejki podaną na bilecie. Czas pobytu na Kasprowym Wierchu dla posiadaczy biletów w obie strony wynosi 1.40 godz.
  • Biletów na zjazd z Kasprowego Wierchu NIE można kupić w przedsprzedaży!
Jak dojechać do STACJI KOLEJKI W KUŹNICACH?

nie wszyscy wiedzą, że droga do Kuźnic (ul. Przewodników Tatrzańskich) jest zamknięta dla ruchu samochodowego i można tam dojechać tylko lokalnymi busikami. Autokar najlepiej jest zaparkować przy ul. Bronisława Czecha i stąd podjechać (5 minut / ok. 3 zł od osoby) lub podejść (niecałe 2km ok. 45 minut spacerem) do stacji kolejki. Jeśli grupa zakwaterowana jest na terenie Zakopanego busiki najlepiej jest zamówić bezpośrednio pod hotel – nie będzie to kosztowało dużo drożej, a zaoszczędzicie sporo czasu.

Jak zaplanować wycieczkę na GUBAŁÓWKĘ?
  • wyjazd kolejką torową na Gubałówkę można połączyć ze zjazdem wyciągiem krzesełkowym. PKL sprzedaje bilety łączone na wyjazd kolejka i zjazd krzesełkami na Butorowym Wierchu. Osobom starszym sugeruję zakup biletów na kolej w jedną stronę i powrót wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej. Wyciąg ten znajduje się w połowie drogi między górną stacją kolejki na Gubałówkę i stacja wyciągu na Butorowym Wierchu, a krzesełka zwalniają podczas wsiadania i wysiadania co osobom starszym ułatwia korzystanie z wyciągu.
  • Bilety na kolejkę na Gubałówkę można zakupić w przedsprzedaży na www.pkl.pl.
O czym pomyśleć zamawiając kolację w KARCZMIE GÓRALSKIEJ?

ustalając menu kolacji dla grupy w dowolnej karczmie góralskiej warto zwrócić uwagę na gramaturę potraw. Zwykle są one bardzo duże i okazuje się, że po przystawce i zupie uczestnicy, a zwłaszcza panie, już nie mają ochoty na nic więcej. Osobiście często zamawiam 1/2 przystawki (np. pół porcji oscypka), a danie główne biorę w formie półmisków dla kilku osób. Często półmisek przeznaczony dla dwóch osób zamawiam dla czterech. Jeśli ktoś będzie głodny zawsze można coś domówić, a lepiej uniknąć wrażenie, że jedzenie nie smakowało bo do kuchni wracają pełne talerze.

Czy warto wydawać pieniądze na PRZEWODNIKA?

nawet na najzwyklejszą wycieczkę po Zakopanem czy do jednej z tatrzańskich dolinek warto wynająć licencjonowanego Przewodnika Tatrzańskiego. Po pierwsze opowie Wam wiele ciekawych historii o mieście i Tatrach, a po drugie, co ważne zwłaszcza dla wycieczek szkolnych, na czas wycieczki zdejmuje odpowiedzialność za grupę z barków opiekunów.